Co je to "antireflex"?

Antireflexní úprava zkráceně antireflex je povrchová úprava brýlových čoček sloužící k potlačení odlesků přirozeně vznikajících na rozhraní čočka-sklo. Takto upravená skla jsou estetičtější a lépe se přes ně dívá. Antireflex má vždy zbytkový odlesk, nejčastěji v zelenkavé barvě, která ovšem neruší celkový vzhled brýlí. Více informací získáte zde.

Slyšel jsem, že čočky s antireflexem se špatně čistí.

Je pravda, že starší generace antireflexu se hůře čistila. Dnes přes něj ovšem výrobci nanášejí hydrofobní vrstvu, která zabraňuje maštění skel a umožňuje snažší čištění (než skel bez jakékoliv úpravy). Více informací naleznete zde.

Zvyknu si na multifokální brýlové čočky (multifokály)?

Nejčastějším důvodem špatného zvykání na multifokální čočky je chybná korekce - neboli špatně změřené oči. Dalším častým důvodem může být nedokonale přizpůsobená obruba, což může zkušený odborník snadno upravit. Pokud jsou oči správně změřené a brýle správně přizpůsobené, většina lidí nemá problém si na multifokály zvykonut. A pro tu menšinu, která si na multifokál do jednoho měsíce nezvykne, nabízíme garanci výměny multifokálu za bifokál ZDARMA.

Je rozdíl mezi brýlemi zhotovenými v optice a hotovými brýlemi ze supermarketu či ze stánku?

Ano, velký! Hotové brýle neboli "hotovky" nezohledňují dioptrický rozdíl mezi levým a pravým okem ani centrační parametry, jako vzdálenost očí. Používání takto zhotovených brýlí vede k zrakové nepohodě a únavě očí. Naopak brýle zhotovené u nás zvýší zrakový komfort a v mnoha případech mohou pomoci i s odstraněním bolestí hlavy.

Budou se mi oči více zhoršovat, když budu nosit brýle?

Nikoliv. Počet dioptrií je dán růstem oka a dalšími fyziologickými procesy (např. stárnutí oční čočky). S kvalitními brýlemi uvidíte svět ostřeji a získáte zrakovou pohodu.

Je možné, aby kontaktní čočky zapadly za oko?

Nikoliv. Občas sice může čočka "sklouznout" ze své správné pozice, ale díky anatomické stavbě oka a přídatných očních orgánů není možné, aby zapadla za oko.

Existují kontaktní čočky, ve kterých se dá přespávat?

Ano, jsou čočky schválené pro tzv. prodloužené nošení. Nicméně statisticky se při tomto režimu nošení výrazně zvyšuje riziko vzniku komplikací.

Je bezpečné kupovat kontaktní čočky přes internet?

Při koupi kontaktích čoček přes internet můžete obržet čočky s hraniční expirací. Ale hlavně však přes internet nikdo nezkontroluje zdraví Vašich očí! Nezapomínejte, že pravidelné preventivní kontroly jsou podmínkou bezpečného nošení kontaktních čoček.