Míša

Děkuji za krásné nové brýle! Jsem nadšená - podívejte se, jak se krásně barví!

Margit Řeřichová

Pravidelně navštěvuji optiku Spiegel, když potřebuji nové brýle. Mají skvělý výběr moderních rámečků a jejich odborný přístup mi vždy dodává jistotu, že jsem v dobrých rukou.

Žaneta a Adam

Jezdím se synem z Prahy už několik let do Vimperka do optiky Spiegel a jsem velmi spokojená. Péče a přístup o zákazníky je na vysoké úrovni. Za mě vřele doporučuji

Margit & Karel Řeřichovi a Dan & Veronika Spiegelovi

S brýlemi od Optik Spiegel jedině do New Yorku!!!

Vendula Felixová & Jitka Vocetková

Optik Spiegel ve Vimperku je jeden z nejlepších široko daleko! Výběr krásných a jedinečných kousků brýlí nás ohromil. Také přístup celého týmu je skvělý! Těšíme se na další návštěvu.

Karolína Fišerová, zpěvačka

Spiegelovi jsem navštívila poprvé a už se nemůžu dočkat, až si od nich přivezu další brýle. Překvapila mě naprosto úchvatná nabídka designových brýlí. To jsem velmi ocenila, jelikož brýle jsou pro mě jako pro zpěvačku důležitým módním doplňkem. Paní Spiegelová na mě vůbec netlačila, dlouho jsme zkoušeli různé možnosti, abych byla nadmíru spokojená. Všem doporučuji obchod navštívit, nebudete litovat! Karolína Fišerová, zpěvačka

Lucie Petra Svobodová

Brýle... Rekvizita, která ke mně jako k herečce neodmyslitelně patří i v civilním životě mimo jeviště. Ale vlastně i v 2. mojí práci dabingové režisérky se bez nich neobejdu. Navíc jsem si je pořizovala v milém prostředí optiky Spiegel u ochotného, laskavého šéfa...s profesionálním přístupem ke klientům. Děkuji ještě jednou. A budu se těšit na viděnou-doslova ;-)

Petr Růžička

Při svých cestách v bílé stopě spoléhám nejen na to nejlepší sportovní vybavení, ale také na kvalitní sportovní sluneční dioptrické brýle. Optika Spiegel ve Vimperku v tomto směru vždy splňuje mé požadavky, a proto bych rád touto cestou vyjádřil jejímu celému týmu mé nejhlubší poděkování za jejich skvělé služby. Jste zkrátka výborní. Velké díky za vaši dlouholetou péči. Váš spokojený zákazník Petr Růžička

Vladimír Voldřich

Pan Valtr Spiegel je mým „dvorním“ optikem již několik desetiletí. S úsměvem vzpomínám, jak v dobách šedé totality vykouzlil pro mne /svým šéfům pod rukou/ vždy nějaké mimořádné obruby. V dobách nových je mým „dvorním optikem“ celý kolektiv Optik Spiegel, s.r.o.. Mají pochopení pro moji zálibu v poněkud „extravagantních“ obrubách a mé brýle vždy sklízejí obdiv. Nikdy je nepřestanu velebit za to, že mne přesvědčili investovat do multifokálních skel. Jen jednou jedinkrát jsem zvolil pohodlí a pořídil si brýle v místě bydliště. A od té doby vím, že se vždycky vyplatí zajet ke Spiegelům.

Nechi Emerson Fullerton

I teach English in Vimperk a few months each year and travel most of the year. I was delighted to discover a high-quality Optician in Vimperk when my glasses required replacement. The appointment process was convenient, as was the thorough eye examination. I was thrilled with the incredible selection of stylish frames and patience from the staff (Iva) as I deliberated. Two years later, I am still extremely pleased with my glasses and the choice of a retro frame. I get compliments around the world!"

[Ve Vimperku učím angličtinu několik měsíců v roce a zbytek roku cestuji. S radostí jsem objevila skvělého optika ve Vimperku, když bylo třeba vyměnit brýle. Návštěva včetně očního vyšetření byla velmi příjemná. S nadšením jsem uvítala neuvěřitelný výběr obrub a Ivinu trpělivost. O dva roky později jsem stále velmi spokojená se svými brýlemi s “retro” obrubou. Dostávám pochvaly po celém světě!]

Marcela Freiová

Skvěle se mi četlo s novými brýlemi z Optik Spiegel
(autorské čtení z románu Galilejec Kristýny Freiové, Cafe Kolonial Jindřichův Hradec, 7.12.2017)

Howard Davis

As an international traveler I have experienced many types of businesses including optometrist’s. Spiegel Optik has always been my first choice for all eye care needs. Customer service and complete eye examination is the best I have ever experienced. Valtr Spiegel and his staff are very professional and thorough in every aspect of their profession.

[Jako cestovatel jsem poznal mnoho obchodů včetně optik. Optik Spiegel pro mne vždy byla první volba v péči o zrak. Zákaznický servis a kompletní oční vyšetření je to nejlepší, jaký jsem poznal. Valtr Spiegel a jeho zaměstnanci jsou velmi profesionální a svědomití v každém aspektu jejich zaměstnání.]

Sherri Davis

I always dread when new glasses are necessary. Thank you Spiegel Optik for making this experience such a pleasant one! They eye exam was very thorough and professional. I really appreciated the time Mrs. Spiegelova took to ensure a perfect prescription! She also made sure that I had many frames to choose from, including bringing them from another shop and from a frames vendor. The ones she found for me look very natural for my face but also very stylish!

[Vždycky se obávám, když jsou třeba nové brýle. Děkuji Optice Spiegel, že jste pro mě tento úkon udělali příjemným. Oční vyšetření bylo velmi důkladné a profesionální. Opravdu jsem ocenila čas, který si pro mne paní Spiegelová vyhradila, aby zjistila perfektní dioptrie. Také se postarala o to, abych si mohla vybrat z mnoha rámečků. Ty, které mi vybrala, vypadají velmi přirozeně, ale také velmi stylově.]

Martin Frei

Brýle s multifokálními skly používám více než tři roky. Přinesly mi nebývalý komfort jak v zaměstnání, tak doma. Ostré vidění na jakoukoliv vzdálenost je pro mne důležité. Problémem bylo samozatmavování. Hlavně v zaměstnání často přecházím z denního světla do tmavých prostor. Proto jsem si před rokem pořídil brýle nové bez této vlastnosti. Zajímavé je, že novější skla mají mnohem lepší vlastnosti, zejména co se týče rozšíření pozorovacích úhlů při čtení a práci na počítači. Při srovnávání zkušeností s jinými majiteli multifokálních brýlí jsem ale zjistil, že velmi záleží na optikovi. Ten totiž zásadním způsobem ovlivní, jestli budete s poměrně nákladnými multifokálními brýlemi spokojeni. Proto mohu říci, že se mi vyplatilo jet za skvělým optikem z Prahy do Vimperka.

Mgr. Jitka Hyrmanová

Vzhledem ke komplikované oční vadě se brýle již od nejútlejšího věku staly „mojí nedílnou součástí“. Je proto zřejmé, že jejich výběru a kvalitě věnuji mimořádnou pozornost. A právě proto jsem s Optikou Spiegel ve Vimperku maximálně spokojena. Oceňuji nejenom vysokou odbornost při profesionálním měření zraku na moderních měřících přístrojích, ale i respektování individuálních potřeb každého zákazníka a jeho požadavků při výběru módních či klasických brýlových obrouček i garanci jejich doživotního servisu. Kvalitní měření očních vad v „naší oční optice“ potvrdili v mém případě i špičkoví oční lékaři. A jako maximálně spokojená klientka oceňuji i vstřícný přístup a komunikativnost. „Optika Spiegel“ tak je spolehlivým základem „super péče“ o moje oči.

Darina Hodinová

Ke Spiegelům jezdíme s manželem a dětmi už spoustu let. Jsou to moc fajn lidi, vždy příjemní, včetně zaměstnanců, samozřejmě :-) Nestalo se nám, že bychom od nich odcházeli nespokojeni! Je to naše rodinná optika a neměnili bychom.

Matěj a Bonifác

No comment :-)